„POZNAJEMY ZAWODY” W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ostatnim miesiącu realizowalIśmy w Naszym Przedszkolu cykl zajęć pod hasłem: „Poznajemy zawody”. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Pediatra, Pani Policjantka i Pani Dentystka. Nasi Milusińscy mogli z bliska przyjrzeć się na czym polega praca poszczególnych osób a jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny w Naszym Przedszkolu

 


WIZYTA W MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO W BIAŁYMSTOKU

Kolejna wizyta w Muzeum za nami. Tym razem starszaki z Naszego Przedszkola wybrały się na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Chłopcy z dużym zaciekawieniem przyglądali się jak wyglądali żołnierze i jakie było ich podstawowe wyposażenie: plecaki, hełmy, maski gazowe, a nawet broń. Pani przewodnik oprowadziła nas po wielu ciekawych ekspozycjach.
Serdecznie dziękujemy!


WIZYTA W MUZEUM PODLASKIM W BIAŁYMSTOKU

15.04.2016r. wybraliśmy się do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Już na samym początku bardzo serdecznie przywitała nas Pani, która poprowadziła dla nas muzealne zajęcia. Mogliśmy podotykać prawdziwych pędzli, z których powstały najprawdziwsze obrazy a następnie wszyscy razem wybraliśmy się na podziwianie dzieł malarskich. Na koniec czekała na nas miła niespodzianka – wszystkie dzieci dostały magnesy ze swoimi ulubionymi zwierzątkami. Serdecznie dziękujemy.


AUTYZM – PRZEŁOM W PODEJŚCIU. WYKŁAD Z RAUNEM KAUFMANEM.

Raun KaufmanWydawnictwo Vivante razem z Fundacją ,,Być Bliżej Siebie” oraz białostockim oddziałem Krajowego Towarzystwa Autyzmu, chcielibyśmy Państwa gorąco zachęcić do udziału w wyjątkowym wykładzie, który poprowadzi Rauf Kaufman – ,,pierwsze dziecko” programu Son-Rise.

28 kwietnia 2016 r. (czwartek), godz.: 17:00
Wydział Pedagogiki i Psychologii UWB
ul. Świerkowa 20, Białystok

Raun Kaufman, u którego autyzm zdiagnozowano w wieku trzech lat, do końca życia miał wymagać opieki medycznej. Po usłyszeniu wyroku, jego rodzice zdecydowali się podążać za światem chorego syna, opracowując metodę, dzięki której ich syn wyszedł z choroby i prowadzi normalne życie. Dziś jest założycielem ośrodka Programu Son-Rise opracowanego przed laty przez rodziców oraz przyjmuje pacjentów ze zdiagnozowanym autyzmem. W kwietniu odwiedzi największe miasta w Polsce, by opowiedzieć o wyjątkowych metodach, opartych na bezpieczeństwie emocjonalnym, które pomagają stworzyć autystycznemu dziecku przestrzeń. 22 kwietnia wystąpi w programie Dzień Dobry TVN, gdzie opowie o tym, jak dotrzeć do swojego zablokowanego dziecka i nawiązać z nim porozumienie.

R. Kaufman jest również autorem książki ,,Autyzm – przełom w podejściu”, którą będzie można nabyć podczas wykładu.

Udział w wykładzie jest BEZPŁATNY, jedynym warunkiem wzięcia udziału jest wcześniejsza rejestracja.

ZAREJESTRUJ SIĘ: http://autyzm-przelom-w-podejsciu.evenea.pl/?source=zaproszenie

UWAGA: Ze względu na duże zainteresowanie wykładem, spotkanie będzie tłumaczone na język polski dla wszystkich obecnych słuchaczy.

SZCZEGÓŁY: http://bycblizejsiebie.pl/raun-kaufman-w-polsce/

Czas trwania: około 120 minut.

Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku.


NIEBIESKI DZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu w Naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy „Niebieski dzień”. Zarówno Przedszkolaki, jak i Panie przyszły ubrane na niebiesko i wszyscy razem bawiliśmy się w niebieskie zabawy. Nie zabrakło tańców z niebieskimi balonami, niebieskich zagadek, niebieskich eksperymentów i wielu, wielu innych. Cóż to był za niebieski dzień…


ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

Dnia 2 kwietnia obchodzimyClipboard01
ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU.

Nasze Przedszkole pragnie również włączyć się w celebrację tego święta i z tej okazji zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na projekcję filmu:

TEMPLE GRANDIN ( 2010), reż. Mick Jackson,

która odbędzie się w dniu 01 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz.: 18:00
w Kinie Ton ul. Rynek Kościuszki 2

WSTĘP BEZPŁATNY!!!

2 kwietnia spotkajmy się wszyscy na
Rynku Kościuszki już od godz. 18.00, by włączyć się
w globalną akcję „Light it up blue”
(Na niebiesko dla autyzmu)

W tym dniu niech symbolem solidarności z osobami
z autyzmem będzie kolor niebieski.

„NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZM.
W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI”


Przedszkolny Konkurs Plastyczny „Witaj Wiosno”

W marcu z okazji nadejścia Wiosny dwójka naszych Przedszkolaków wzięła udział w Konkursie Plastycznym „Witaj Wiosno” organizowanym przez Zespół Szkół nr 13 w Białymstoku. Otrzymaliśmy III miejsce oraz wyróżnienie w kategorii Przedszkolaki oraz wzięliśmy udział w uroczystości rozdania nagród. Już na samym początku bardzo serdecznie przywitała nas Pani Wiosna a następnie dzieci z klas Szkoły Podstawowej przygotowały dla wszystkich gości prawdziwy Festiwal Ptaków. Na koniec nasi chłopcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Z dumą wróciliśmy do naszego Przedszkola – Antosiowi i Bartkowi – GRATULUJEMY!!!


 „W świecie teatru”

Z okazji tygodnia pod hasłem ,, W świecie teatru” odwiedziliśmy białostocką Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Mieliśmy okazję oglądać kukły, pacynki, oraz inne dzieła sztuki lalkarskiej. Ponadto obejrzeliśmy scenki z udziałem prezentowanych lalek. Aktorzy byli świetnie przygotowani, a nasze maluchy przeżywały wiele emocji w tej niezwykłej teatralnej rzeczywistości.


Bal Karnawałowy

26 stycznia 2016 r. Nasze Przedszkole zamieniło się w prawdziwy bajkowy świat. Dzieci przebrane za bohaterów swoich ulubionych bajek świętowały karnawałowy czas! Nie zabrakło pląsów przy muzyce, wspólnych tańców, konkursów i zabaw z kolorową chustą. Uśmiech gościł na twarzy każdego z nas.

Aktualności

Updated on 2016-06-24T06:29:25+00:00, by Administrator.